KÖRösKÖR

A KÖR (vagyis Közösségi Önsegítő Rendszer) azoknak az embereknek a csoportja, akik egy térségben, vagy településen a saját felajánlásaikat és szükségleteiket pénz nélkül (nem jövedelemszerzés céljából) cserélik. A KÖR egy közösségi nyilvántartási rendszer, amely azt a célt szolgálja, hogy az adott közösségben lévő erőforrásokat eredményesebben lehessen használni.
A KÖR önkéntes munkára épül, melyet a KÖR tagjai egymás között nyilvántartanak. Ezt a nyilvántartást a KÖR tagjai által elfogadott egységben (jelen esetben KÖRpontban) számolják. Az egység sajátossága, hogy kamatmentes, (vagyis az önkéntes feladatok elvégzése, vagy igénybevétele nem ró egyéb terhet a felekre) és hogy csak az adott közösségben használható fel (vagyis nem vihető máshova, nem váltható).